Firma ZE „TWERD” istnieje od 1989 roku. Zatrudnia wyselekcjonowanych, twórczych i ambitnych pracowników, otwartych na nowe trendy w energoelektronice.
Poczynając od tradycyjnych rozwiązań napędów prądu stałego, w krótkim czasie opracowała i wdrożyła do produkcji przemienniki częstotliwości jednofazowe AFC i trójfazowe MFC.
Powyższe przemienniki częstotliwości parametrami i niezawodnością, ale także i ceną, są konkurencyjne w stosunku do produktów innych firm. Prezentowane w 1999 roku w ramach VIII Międzynarodowych Targów Mieleckich uzyskały Dyplom w kategorii „Najbardziej Innowacyjnego Produktu Targów”.
Seria wektorowych przemienników częstotliwości serii MFC710 otrzymała Grand Prix im. Prof. Roberta Szewalskiego na Gdańskich Targach Nauki i Techniki TECHNICON 2005.
Atutem firmy są prace badawczo-rozwojowe prowadzone od chwili jej założenia – z początku samodzielnie, a następnie wspólnie z Politechniką Gdańską, Warszawską i Lwowską. Właśnie we współpracy z Instytutem Sterowania i Elektroniki Przemysłowej Politechniki Warszawskiej firma opracowała wektorowe sterowanie falownika, zapewniające wysoki moment mechaniczny przy niskiej prędkości kątowej. Zastosowana w tym rozwiązaniu metoda DTC-SVM (ang. Direct Torque Control – Space Vector Modulator) zapewnia bardzo dobre właściwości dynamiczne napędu i chroniona jest wynalazkiem zgłoszonym przez ISEP-Politechnika Warszawska.

http://www.twerd.pl